Międzynarodowy Dzień Matematyki

W roku 2024 Dzień Matematyki przypada na 12 marca.

Tematem roku 2024 jest zabawa z matematyką!

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

W świetlicy szkolnej we wtorek 12 marca dzieci z klas: 2b, 2e gr VI oraz z klas 1b,d i e  poznały historię matematyki,  wielkich matematyków, oraz brały udział w zabawach  matematycznych. Były to: sudoku, malowanki symetryczne, geoboardy, cyfry do pokolorowania i wycięcia, oraz konstrukcje przestrzenne z klocków.

Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Marzenna Ślizowska

Anna Jakubowska

DZIEŃ MATEMATYKI
DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 1, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 2, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 3, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 4, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 5, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 6, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 7, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 8, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 9, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 10, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 11, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 12, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 13, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 14, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 15, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 16, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 17, DZIEŃ MATEMATYKI, foto nr 18,