Mistrzowie Karate Tabliczki Mnożenia

W dniu 20.11.2023 r., w klasie 4a, odbyła się niezwykła lekcja matematyki z okazji XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, z wielkim zaangażowaniem, pracowali w pięcioosobowych zespołach, rozwiązując łamigłówki i quizy związane z tabliczką mnożenia. W ten sposób ćwiczyli umiejętność logicznego myślenia oraz współpracy w grupie. Na koniec zajęć Pani Dyrektor – Ewa Jabłońska wręczyła uczniom ze zwycięskiej drużyny złote medale i tytuł Mistrza Karate Tabliczki Mnożenia.
Jednak w klasie 4a przygotowania do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia trwały już od piątku 17 listopada. W związku z tym, że tegoroczne hasło akcji brzmiało: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają dzieci zaprosiły do aktywnego udziału w zabawie członków swoich rodzin. Wcielając się w rolę nauczycieli, przepytywały z tabliczki mnożenia swoje mamy, tatusiów, babcie, dziadków, a także inne osoby z najbliższego otoczenia. Był to doskonały sposób na utrwalanie tabliczki mnożenia poprzez wspólną zabawę!
Karolina Gęgotek – Pęciak – nauczyciel matematyki

Tabliczka mnożenia
Tabliczka mnożenia, foto nr 1, Tabliczka mnożenia, foto nr 2, Tabliczka mnożenia, foto nr 3, Tabliczka mnożenia, foto nr 4, Tabliczka mnożenia, foto nr 5, Tabliczka mnożenia, foto nr 6,