2d na warsztatach z garncarstwa

W klasie 2d w ramach szkolnej akcji poznajemy zawody odbyły się warsztaty pt. Ginące zawody - garncarstwo, które poprowadziła pani Kamila Hałucha, mama Borysa. Pani Kamila opowiedziała o swoim jednym z dwóch zawodów garncarstwie i ceramice. Wspólnie z dziećmi obejrzeliśmy film o początkach garncarstwa na terenie Polski. Następnie rozmawialiśmy na temat gliny, wypałów, szkliwienia, technik zdobienia prac. Potem obejrzeliśmy prace wykonane przez mamę Borysa takie jak: kubki, talerze, rzeźbę - popiersie, miskę, kafelki czy świecznik.
W ostatniej części przeszliśmy do zadania praktycznego - każdy uczeń ulepił własnoręcznie miseczkę z gliny.
Bardzo DZIĘKUJEMY p. Kamili za wspaniałe warsztaty.
Uczniowie klasy 2d z wychowawcą

Warsztaty
Warsztaty, foto nr 1, Warsztaty, foto nr 2, Warsztaty, foto nr 3, Warsztaty, foto nr 4, Warsztaty, foto nr 5, Warsztaty, foto nr 6, Warsztaty, foto nr 7, Warsztaty, foto nr 8, Warsztaty, foto nr 9, Warsztaty, foto nr 10, Warsztaty, foto nr 11, Warsztaty, foto nr 12, Warsztaty, foto nr 13,