Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023

W dniach 23.10.-27.10.2023 r. w naszej szkole był realizowany międzynarodowy projekt "Tydzień Uczniowskiej SuperMocy" autorstwa pani Joanny Gadomskiej ("Biologia z Blondynką") oraz Katarzyny Włodkowskiej ("Facetka od polaka"). Jest to projekt edukacyjny skierowany dla przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz placówek edukacyjnych. Ma on wielu honorowych patronów.

W tym roku szkolnym realizowana jest V edycja projektu. Hasło przewodnie Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy w 2023 roku: Zostań Królową / Królem swojego czasu!
Cele Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy to m.in. lepsze poznanie siebie, kształtowanie postawy dbania o siebie i swój dobrostan, poszerzenie wiedzy o nowe zagadnienia: zegar biologiczny, cele krótko i długoterminowe, planowanie, ustalanie priorytetów, lista zadań oraz uświadomienie uczniom, dlaczego ważny jest sen i wypoczynek.

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali korony, zegary, cytaty na temat czasu, które znalazły się na gazetce. Uczniowie na zajęciach TUS, godzinach do dyspozycji wychowawcy, spotkaniach SU wykonywali wybrane zadania przygotowane przez organizatorów. Dotyczyły one m.in. inwentaryzacji czasu, pożeraczy czasu.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym Nauczycielom, Wychowawcom oraz Uczniom.

Myślę, że temat tego projektu to zadanie nie tylko na tydzień, ale na całe życie.

Aneta Zimnicka

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023
Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023, foto nr 1, Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023, foto nr 2, Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023, foto nr 3, Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023, foto nr 4, Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023, foto nr 5, Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023, foto nr 6, Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023, foto nr 7, Tydzień Uczniowskiej SuperMocy 2023, foto nr 8,