Ogólnopolski Szkolny Konkurs Filmowy ,,Point of View”

Regulamin Ogólnopolskiego Szkolnego Konkursu Filmowego ,,Point of View”

Postanowienia Ogólne

1.Organizatorem l edycji Ogólnopolskiego Szkolnego Konkursu Filmowego Point of View(zwanego dalej Konkursem)jest Instytucja Filmowa, Silesia-Film w Katowicach z siedzibą przy ul. Górniczej 5,40-008 Katowice zwana dalej Organizatorem Konkursu.

2.Konkurs jest adresowany do uczennic i uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych sztuką filmową, kinem i sztukami audiowizualnymi i wizualnymi.

3.Udziat w Konkursie jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny.

4.Celem Konkursu jest:

a) rozbudzanie i wspieranie wśród młodzieży zainteresowań związanych z filmem i sztukami audiowizualnymi,

b)kształtowanie umiejętności wyrażania myśli poprzez techniki audiowizualne i wizualne,

c)rozwijanie zainteresowań i twórczych pasji,

d)rozwijanie umiejętności filmowych, pisarskich i graficznych,

e)promocja Województwa Śląskiego i jego działalności edukacyjno-kulturalnej,

f)promocja Katowic jako Europejskiego Miasta Nauki 2024.

5.Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 04.03.2024. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród nastąpi 25.04.2024 podczas uroczystej Gali wręczenia nagród, która odbędzie się w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

Nagrodzeni i wyróżnieni Uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach Konkursu do dnia 18.04.2024.

Przed przystąpieniem do Konkursu Uczestnik powinien zapoznać się z Postanowieniami Regulaminu i zaakceptować jego treść.

Udział w Konkursie oznacza zobowiązanie do przestrzegania postanowień Regulaminu.

2 WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1.Do Konkursu może przystąpić młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ze szkół ponadpodstawowych zlokalizowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

2.Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

a)I grupa wiekowa: uczennice i uczniowie szkół podstawowych,

b)ll grupa wiekowa: uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

3.Udział w Konkursie wymaga zaakceptowania Regulaminu oraz wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Uczestniczka Konkursu lub w przypadku osób niepełnoletnich jego rodzica/opiekuna prawnego, poprzez czytelne, najlepiej pismem drukowanym, wypełnienie i podpisanie Karty Zgłoszenia (załącznik nr 1 do Regulaminu).

4.Prace konkursowe (w formie linku do filmu, linku do animacji, linku do teledysku, skanu plakatu, pliku PDF z recenzja filmowa) razem z Karta Zgłoszenia(skan)należy przestać na adres e-mail:pov@silesiafilm.com. Plakaty filmowe dodatkowo musza być dostarczone poczta tradycyjna na adres: Instytucja Filmowa,Silesia-Film”, ul. Górnicza 5,40-008 Katowice z dopiskiem, POV.

5.Prace Konkursowe należy w nazwie pliku opatrzyć imieniem i nazwiskiem autora/autorów. Prace anonimowe nie zostaną zakwalifikowane do Konkursu.

6.W rozumieniu Regulaminu Praca konkursowa jest samodzielnie przygotowany projekt, który nie został nigdzie wcześniej opublikowany ani nagrodzony.

7.Termin nadsyłania prac upływa 04.03.2024.

8.Zgłoszenia w Konkursie dokonuje szkole właściwa dla Uczestnika.

9.Prace Konkursowe można zgłaszać w następujących kategoriach:

a)krótka forma audiowizualna: film fabularny lub dokumentalny,

b)krótka forma audiowizualna: film animowany,

c)krótka forma audiowizualna: teledysk,

d)plakat filmowy,

e)recenzja filmowa.

10.Organizator posiada prawo weryfikacji spełnienia warunków uczestnictwa w Konkursie oraz prawo wykluczenia Uczestnika lub odmowy przyznania mu nagrody, jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że dany Uczestnik działa sprzecznie z Regulaminem lub Praca Konkursowa nie spełnia warunków określonych w Regulaminie.

11.Prace Konkursowe oceniane są przez trzyosobowe Jury powołane przez Organizatora, osobne dla każdej kategorii konkursowej.

12.Składy jurorskie publikowane są wraz z ogłoszeniem informacji o naborze Prac Konkursowych.

§3 ZASADY KONKURSU

1.Prace konkursowe będą oceniane w pięciu kategoriach:

a)krótka forma audiowizualna: film fabularny lub dokumentalny,

b)krótka forma audiowizualna: film animowany,

c)krótka forma audiowizualna: teledysk,

d)plakat filmowy,

e)recenzja

Bliższe informacje u nauczycielki języka polskiego
Dominiki Pietraszewskiej