Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik®”

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®” dla szkół podstawowych.

Zapraszam do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®” dla szkół podstawowych.

Patronat honorowy: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych, Dziekan Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

WAŻNE ! Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas od 1 do 8.

ETAP PRZYGOTOWAWCZY

- Etap przygotowawczy polega na wykonaniu przez Uczestnika zestawu doświadczeń konkursowych przeznaczonych dla poziomu klasy, do której uczęszcza Uczestnik w dowolnie wybranym przez siebie terminie przypadającym w okresie od dnia opublikowania zestawu doświadczeń konkursowych, o którym mowa w ust. 5 do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia Konkursu.
- Zestaw doświadczeń konkursowych, o których mowa w ust. 4, zostanie opublikowany przez Organizatora za pośrednictwem Strony Internetowej Konkursu w terminie 16 stycznia 2024 r.
- Zestaw doświadczeń konkursowych zawiera od dwóch do czterech doświadczeń wraz z dokładnymi opisami i komentarzami.
Przeprowadzenie doświadczeń stanowi zalecany etap przygotowawczy do Konkursu i może być zrealizowane za pomocą materiałów i przedmiotów ogólnie dostępnych.
- Doświadczenia powinny być wykonywane indywidualnie przez każdego Uczestnika w domu pod nadzorem osoby pełnoletniej lub grupowo w szkole podczas lekcji lub zajęć pozalekcyjnych, pod opieką nauczyciela.

TEST KONKURSOWY

- Drugi etap Konkursu tj. Test Konkursowy obejmuje zagadnienia dotyczące wiedzy ogólnej z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych oraz pytania dotyczące doświadczeń konkursowych, wykonywanych przez Uczestnika w ramach Etapu Przygotowawczego. Około 30% ogólnej liczby zadań zawartych w Teście Konkursowym dotyczy doświadczeń przeprowadzonych przez Uczestników podczas Etapu Przygotowawczego.
Test Konkursowy odbędzie się 12 marca 2024 r.

REGULAMIN DOSTĘPNY JEST NA STRONIE: https://swietlik.edu.pl/regulamin/

KONKURS MA CHARATER ODPŁATNY

Opłata wnoszona od każdego zgłoszonego Uczestnika do udziału w XVII edycji Konkursu wynosi 16 zł.

Zgłoszenia i opłatę przyjmuje nauczyciel p. Aneta Zimnicka do 14 lutego. Jeśli opłata nie zostanie wniesiona, uczeń nie będzie mógł wziąć udziału w konkursie.

Zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych w związku z udziałem ucznia jest do odebrania u p. Anety Zimnickiej lub https://swietlik.edu.pl/wp-content/uploads/2021/11/zgoda-uczestnik.pdf

Zgłoszenia osobiście lub przez dziennik Librus wraz z opłatą 16 zł (wyliczoną gotówką) do 14 lutego.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Aneta Zimnicka,
Nauczyciel Koordynujący