Technika 6c

Edukacja praktyczna na zajęciach techniki, jest jednym z najważniejszych celów, przewidzianym programem nauczania. Uczniowie na zajęciach poznają elementy elektrotechniczne, takie jak baterie, włączniki, przełączniki, dzwonki, żarówki oraz obwody jakie można z tych elementów zbudować. Analizując schematy obwodów, uczą się, jak takie schematy należy odczytywać i jak na ich podstawie budować obwody praktycznie. Właśnie zestawy montażowe do elektrotechniki służą jak najbardziej do tego celu. Poznając schematy elementów elektrotechnicznych, połączenia szeregowe i równoległe odbiorników prądu elektrycznego, mają okazję nabytą wiedzę zastosować praktycznie. Edukacja praktyczna rozwija w uczniach cechy motoryczne, aktywność umysłową wspieraną czynnościami sensorycznymi oraz działania motoryczne przeplatane czynnościami umysłowymi, którym towarzyszą czynności eksperymentalno-badawcze. W trakcie takich działań edukacyjnych, uczniowie kształtują nawyki planowania pracy, organizowania stanowiska pracy, właściwego posługiwania się narzędziami, ekonomicznego gospodarowania materiałami i czasem, stosowania bezpiecznych metod pracy, współdziałania i współodpowiedzialności w pracy grupowej. Rozwijają umiejętności przyczynowo-skutkowe myślenia abstrakcyjnego.

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci

Galeria, foto nr 1, Galeria, foto nr 2, Galeria, foto nr 3, Galeria, foto nr 4,