Uroczyste obchody święta szkoły - Szkolne Talenty Kopernikowskie

Jak co roku 21 marca, ciesząc się pierwszym dniem wiosny, społeczność Jedynki obchodziła święto szkoły. To już ponad 50 lat od nadania naszej szkole imienia wybitnego Polaka – Mikołaja Kopernika.

Obchody święta szkoły rozpoczął taneczny korowód. O godzinie 11.00 w szkole zabrzmiały dźwięki poloneza. We wspólnym tańcu uczniowie wszystkich klas przeszli korytarzami, podziwiając wiosenne dekoracje.

Tak jak patron – człowiek wielu talentów – tak i nasi uczniowie mogą pochwalić się sukcesami naukowymi i pasjami artystycznymi. Zwycięzcy konkursów zorganizowanych przez nauczycieli otrzymali nagrody z rąk pani dyrektor. Nagrodzono laureatów konkursu plastycznego „Nasz układ słoneczny”, literacko-plastycznego na komiks „Kopernik wielkim odkrywcą był” oraz historyczno-astronomicznego wiedzy o Mikołaju Koperniku.

Z okazji dzisiejszej uroczystości uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przyrody, informatyki i techniki przygotowali wspaniałą wystawę prac wykonanych w ramach ogólnopolskiego programu „Ogarnij Inżynierię”.

Dzisiejsze wydarzenie to także możliwość spotkania z ludźmi pełnymi pasji i twórczego zapału – naszymi koleżankami i kolegami, którzy przygotowali program artystyczny. Występy wokalne i taneczne dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć. Pokaz Szkolnych Talentów Kopernikowskich zabrał nas w bajkową podróż pełną wiosennej radości.

święto szkoły
święto szkoły, foto nr 1, święto szkoły, foto nr 2, święto szkoły, foto nr 3, święto szkoły, foto nr 4, święto szkoły, foto nr 5, święto szkoły, foto nr 6, święto szkoły, foto nr 7, święto szkoły, foto nr 8, święto szkoły, foto nr 9, święto szkoły, foto nr 10, święto szkoły, foto nr 11, święto szkoły, foto nr 12, święto szkoły, foto nr 13, święto szkoły, foto nr 14, święto szkoły, foto nr 15, święto szkoły, foto nr 16, święto szkoły, foto nr 17, święto szkoły, foto nr 18, święto szkoły, foto nr 19, święto szkoły, foto nr 20, święto szkoły, foto nr 21, święto szkoły, foto nr 22, święto szkoły, foto nr 23, święto szkoły, foto nr 24, święto szkoły, foto nr 25, święto szkoły, foto nr 26, święto szkoły, foto nr 27, święto szkoły, foto nr 28, święto szkoły, foto nr 29, święto szkoły, foto nr 30, święto szkoły, foto nr 31, święto szkoły, foto nr 32, święto szkoły, foto nr 33, święto szkoły, foto nr 34, święto szkoły, foto nr 35, święto szkoły, foto nr 36, święto szkoły, foto nr 37, święto szkoły, foto nr 38,